Podoba Ci się? :)

Kupujesz polski produkt = zyskujesz podwójnie

Opublikowany przez Paisley Poland - dnia 04.11.2016

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego lubimy wspominać o tym, że warto kupować produkty wyprodukowane (uszyte) w Polsce. Czy wiesz, że kupując polski produkt, część pieniędzy wraca do Ciebie i do Twoich dzieci? Wspieranie lokalnego biznesu się opłaca! Temat świadomych zakupów jest obecnie bardzo modny, ale nie bez powodu - wielkie korporacje skutecznie wykorzystują fakt, że ludzie szukają "tanich rzeczy". Warto jednak zastanowić się chwilę, skąd te "tanie produkty" się biorą i kto je produkuje. Decyzje (również zakupowe), które podejmujemy każdego dnia, mają niemały wpływ na przyszłość naszych dzieci.

Szyjemy produkty na zamówienie

Pełna kontrola nad procesem produkcyjnym

Od początku istnienia naszej firmy założyliśmy, że sami stworzymy sobie szwalnię i nauczymy się tworzyć nasze produkty w najdrobniejszych szczegółach. Daje to ogromny komfort psychiczny w postaci możliwości kontrolowania każdego aspektu produkcji oraz każdej jednej sztuki kocyka, czy pościeli, który wysyłamy do klientów.

Drugim bardzo ważnym dla Nas plusem jest fakt, że każde zamówienie może być traktowane indywidualnie. Zyskujemy możliwość personalizacji, wprowadzania poprawek i stałego udoskonalania naszych produktów bazując na opiniach klientów.

Minusem takiego rozwiązania jest oczywiście dłuższy termin realizacji zamówień i ograniczone moce przerobowe. Działanie na małych wolumenach i wąskich kolekcjach w dłuższej perspektywie posiada jednak o wiele więcej zalet, niż wad :)

Tkane naszywki z logo to jeden z elementów dekoracyjnych

Tkane naszywki z logo to jeden z elementów dekoracyjnych

Wiele firm skupia się tylko na tkaninach, a to w naszej opinii jest błąd. Do stworzenia wysokiej jakości produktu potrzeba, również nici oraz innych dodatków. Samodzielna produkcja pozwala nam kontrolować każdy z tych aspektów.

Postanowiliśmy na przykład, że będziemy korzystać z wyższej jakości nici, choć ich wytrzymałość na zrywanie jest niższa i szycie przy ich pomocy wymaga większej wprawy. Drugim przykładem są naszywki z naszym logo - posiadają niezbędne certyfikaty oraz są w całości tkane z różnych kolorów nici. Mogliśmy zastosować zwykłe - drukowane, ale naszym celem jest tworzenie pięknych produktów najwyższej jakości.

Z myślą o kraju i najbliższych - patriotyzm gospodarczy

Naszym zdaniem jest to jedna z najważniejszych zalet kupowania w polskich firmach. Tak jak wspominaliśmy, część pieniędzy wraca do Nas i do naszych dzieci. W jaki sposób? W postaci podatków oraz pracy, którą dajemy ludziom pracującym w Polsce.

Kupując w naszej firmie masz gwarancję, że pieniądze zostają w naszym, wspólnym kraju :) Jesteśmy legalną, polską firmą, która płaci podatki w Polsce. ZUS, VAT, PIT - te wyrazy są zmorą nas wszystkich, ale dzięki temu również wspieramy szkolnictwo, służbę zdrowia, sport, armię i inne instytucje... Co więcej, staramy się kupować półprodukty w polskich firmach i wyprodukowane w naszym kraju - oczywiście nie zawsze jest taka możliwość (np. minky od Shannon Fabrics z USA). Korzystamy za to z tkanin bambusowych oraz pieluszek bambusowych w całości produkowanych w polskiej firmie TEXPOL.

Choć oczywiście podaliśmy uproszczony przykład, to porusza on głębszy problem w postaci wielkich korporacji i firm zagranicznych, które niejednokrotnie uprawiają tzw. "kreatywną księgowość". Efekt jest taki, że udaje im się płacić dużo niższe podatki albo nie płacić ich wcale... jest to smutne, ale w takiej rzeczywistości żyjemy.

Nie mamy wpływu na realia funkcjonowania świata, mamy jednak asa w rękawie - wolny wybór oraz możemy kupować świadomie i odpowiedzialnie!

Kupuj polskie produkty, wspieraj polską gospodarkę

Dobre, bo polskie - jesteśmy liderem!

Czas, abyśmy jako Polacy, uwierzyli w te słowa: "jesteśmy liderami". Umiemy produkować fantastyczne rzeczy i w dodatku w przystępnej cenie! To nie są puste hasła reklamowe... od dawna widać to na przykładzie przemysłu włókienniczego, który od lat bardzo dynamicznie się rozwija. Namacalnym dowodem jest wspomniana już firma TEXPOL, która produkuje niesamowite tkaniny bambusowe. W kilka lat stała się liderem w tej dziedzinie i jej dobra sława dociera do coraz dalszych zakątków Europy i świata :)

Piękne i niezwykle delikatne tkaniny bambusowe

Piękne i niezwykle delikatne tkaniny bambusowe

Kolejny przykład to tkaniny bawełniane, które już dawno przegoniły jakością nadruku znane firmy zagraniczne. Można kupić tkaniny o wyższej gramaturze po niższych cenach, co pozytywnie wpływa na cenę końcowego produktu i konkurencyjność na zagranicznych rynkach.

Ciągle szukamy takich perełek i staramy się wykorzystywać ich potencjał do tworzenia coraz lepszych i bardziej "naszych" akcesoriów dla dzieci i niemowląt.

Małymi krokami i wspólnymi siłami

Pytanie: Jak mamy osiągnąć sukces jako Polska? Jak sprawić, by żyło nam się lepiej? Odpowiedź: powoli i wspólnymi siłami. Nie uda się z dnia na dzień zacząć kupować tylko produktów stworzonych w Polsce. Póki co, nie mamy osiągnięć motoryzacyjnych na globalną skalę. Nie mamy też własnych marek komputerów, czy smartfonów (są tylko składane w Polsce). Nie mamy własnych hodowli bananów i z uwagi na klimat, pewnie nigdy nie będziemy mieć... 

Mamy za to pyszne polskie jabłka, mamy lokalne i zdrowe warzywa. Firmy kosmetyczne, odzieżowe, czy nawet produkujące oprogramowanie i gry komputerowe, stają się coraz bardziej znane na świecie. To dzięki ciężkiej pracy ludzi oraz wsparciu każdego z nas. Kupując produkty wyprodukowane w Polsce dokładamy cegiełkę (lub ziarenko) na rozwój każdej z tych firm. 

Sukcesem będzie już sam fakt, że przed zakupem danej rzeczy chwilę się zastanowimy. Przeczytamy na spokojnie etykietę, sprawdzimy kraj produkcji i skład danego produktu. Wprowadzenie idei świadomych zakupów wymaga czasu, warto jednak walczyć o naszą przyszłość oraz o jakość życia naszych dzieci i wnuków.


Paisley Poland

O autorze: Paisley Poland to zespół ludzi, których pasją jest projektowanie i tworzenie akcesoriów dla dzieci i niemowląt. Od 2014 roku ciągle uczymy się czegoś nowego :) W naszej pracy chętnie korzystamy z pomocy specjalistów z dziedziny rehabilitacji i fizjoterapii, wychowania dzieci, laktacji, projektowania wnętrz i wielu innych. Wszystko po to, aby Nasze produkty były jak najzdrowsze i bezpieczne dla dzieci i niemowląt.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Wyprawka dla noworodka: rodzice polecają 5 sprawdzonych produktów

Wyprawka dla noworodka: rodzice polecają 5 sprawdzonych produktów

Opublikowany przez Paisley Poland - dnia 27.08.2017

Szykowanie wyprawki dla noworodka to bardzo emocjonujące przeżycie. Właśnie dlatego, rodzice często podejmują zakup zbędnych gadżetów, zapominając o tych przydatnych. Warto odpowiednio wcześniej zastanowić się nad tym, co będzie potrzebne. Przedstawiamy pięć sprawdzonych prezentów, które na pewno się przydadzą oraz będą służyć maluszkowi i jego rodzicom przed długi czas.

przeczytaj pełen tekst »
5 zasad, które pomogą Ci wybrać kocyk dla niemowląt. Jakie są najlepsze kocyki dla dzieci?

5 zasad, które pomogą Ci wybrać kocyk dla niemowląt

Opublikowany przez Paisley Poland - dnia 27.08.2017

Jakie kocyki dla dzieci wybrać i czym się kierować? Kocyk minky, bawełniany, czy może kocyk bambusowy? Co decyduje o użyteczności i trwałości kocyka dla niemowląt? Mamy ponad 3 lata doświadczenia w produkcji kocyków dla dzieci i chętnie podzielimy się Naszymi przemyśleniami :) 

przeczytaj pełen tekst »
Ekologiczne pieluszki bambusowe - pieluszki dla niemowląt

Ekologiczne pieluszki bambusowe

Opublikowany przez Paisley Poland - dnia 11.04.2017

W świecie fabryk i sztucznego jedzenia, coraz więcej mówi się na temat życia eko. Segregacja śmieci, wybór odpowiednich produktów, czy wymiana auta na rower – zaczynają być coraz bardziej popularne. Chcemy Wam przybliżyć temat bambusowych pieluszek ekologicznych. Posiadają właściwości termoregulacyjne oraz antybakteryjne. To wspaniały produkt dla niemowląt już od pierwszych godzin życia. Pieluszki bambusowe posiadają certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Ich miękkość docenią również mamusie :)

przeczytaj pełen tekst »
PayU - bezpieczne płatności internetowe
Paczki dostarcza firma kurierska DPD