Podoba Ci się? :)

Pierwsze Święta Twojego dziecka - otulaj je miłością

Opublikowany przez Paisley Poland - dnia 22.12.2016

Szykują się pierwsze Święta juniora? Poza śniegiem i mrozem, które z pewnością będą dla niego zaskoczeniem, warto pomyśleć o reakcji bobasa na choinkę oraz zastanowić się, co jest dla niego najważniejsze w tym szczególnym czasie.

Nie czarujmy się – dziecko, które nie ma jeszcze nawet roczku, nie będzie pamiętać prezentów, które dostało. Dużo ważniejsze jest dla niego poczucie miłości i bliskość rodziny. To one będą procentować na przyszłość i zostaną w nim na bardzo długi czas.

Szyjemy produkty na zamówienie

Milusie otulacze, zatroskanych rodziców pomagacze ;)

Dla młodych rodziców pierwsze Święta są również czymś wyjątkowym - to poważny sprawdzian funkcjonowania jako Rodzina. Chęć przekazania młodemu potomkowi tradycji, przygotowanie uroczystego posiłku, wysprzątanie mieszkania - a to wszystko pod czujnym okiem małego szkraba, który jak na złość w takich sytuacjach wyczuwa wszystko 2-3 dni wcześniej. Małe dzieciątko nie umie jeszcze mówić, więc swoje emocje często wyraża niepokojem, płaczem, zwiększoną potrzebą przytulania.

Najważniejsze dla dzieci jest poczucie miłości i bliskość rodziny

Najważniejsze dla dzieci jest poczucie miłości i bliskość rodziny

Choć ciężko w to uwierzyć - najważniejszy w takiej sytuacji jest spokój ;) i wzajemne wspieranie się. Nie można dać się zwariować. Jeśli będziecie "grali zespołowo" i nastawicie się na wspólne przeżywanie tego szczególnego okresu, a nie na "posiadanie" to pozytywne wspomnienia pozostaną w Waszych sercach na bardzo długo.

W tym całym szaleństwie nie brakuje miejsca dla różnego rodzaju pomagaczy i umilaczy czasu dzieciątka :) Najważniejsi są oczywiście dziadkowie, wujkowie i ciocie. To oni zaśpiewają i przytulą maleństwo, gdy mama gorączkowo krząta się po kuchni, a tata ekwilibrystycznie wiesza lampki na dachu domu i na każdym krzaczku w ogrodzie.

Mamy już niemałe doświadczenie jako rodzice i jako elfy - pomocnicy. Każdego roku przygotowujemy magiczne produkty, których głównym celem jest zwiększanie poczucia bezpieczeństwa niemowląt i ułatwianie przepływu miłości między domownikami :) Rozumiemy zatroskanych rodziców i ich rodziny. Mamy dla Was kilka propozycji, które pomogą otulić maleństwo w coś milusiego i dzięki temu szybciej zaspokoić jego zwiększoną potrzebę przytulania się.

Podaruję Ci gwiazdkę z nieba

W czasie naszych poszukiwań najmilszej i najbardziej puszystej tkaniny dla dzieci i niemowląt, natknęliśmy się na iście niebiańskie gwiazdki. Nie do końca wiadomo skąd do nas przybyły, ale otulenie w nie dzieciątka, powoduje błogi uśmiech na jego małych usteczkach. 

Nasze kocyki dla dzieci i niemowląt tworzymy z miłością. Musimy jednak Was ostrzec - są one niejednokrotnie obiektem sprzeczek. Małe dzieci to cwane stworzenia, gdy raz wtulą się w nieprzeciętnie miękki i puszysty kocyk, to ani myślą oddać go starszemu rodzeństwu, czy rodzicom. W takich wypadkach kocyk potrafi nawet wykazywać cechy magnetyzmu - bardzo ciężko oddzielić go od małego szkraba :)

Runy przynoszące szczęście

Magiczne przedmioty charakteryzują się tym, że można w nich zamknąć lub zmagazynować określone moce. Nasze niebiańskie kocyki mogą zostać ozdobione runami - Ty decydujesz, co się na nich znajdzie. Może to być ulubiony cytat lub imię dziecka zapisane w języku elfów. Jesteśmy przekonani, że tak przygotowane prezenty będą stanowić niesamowitą pamiątkę dla Twojego maluszka.

Delikatne niczym mgiełka

W opowiadaniach ludowych często przewijają się mityczne tkaniny, które są delikatne niczym mgiełka i wytrzymałe jakby były wykonane z łusek smoków. Dalekie i ryzykowne wyprawy pozwoliły nam odnaleźć tkaniny o niezwykłych właściwościach. Wytwarzane są przez słowiańskie plemiona z roślin o nazwie Bambusoideae. Ich cudowne właściwości doczekały się już pieśni pochwalnych, a niektóre zapiski głoszą, że dzieci w nie otulone, potrafią smacznie przespać całą wędrówkę księżyca. 

Te nieprzeciętnie lekkie i delikatne otulinki są niezwykle przydatne na długie i upalne wyprawy, gdy słońce nie daje chwili wytchnienia. Nie tylko potrafią chłodzić delikatne ciałko niemowląt, ale chronią go bardzo dzielnie przed szkodliwym i niewidzialnym promieniowaniem.

Pieluszka dla radosnego maluszka

Delikatna skóra maleństwa wymaga wyjątkowego traktowania. Spędziliśmy wiele godzin na przytulaniu się do różnego rodzaju pieluszek, poddawaliśmy je też iście drakońskim próbom. Wybraliśmy tylko elitarne jednostki, przed którymi drżą całe zastępy bakterii. Do tej pory przecieramy oczy ze zdumienia, w jaki sposób tak niezwykle delikatny i przyjemny twór, może być równie bezwzględny dla wody i pochłaniać ją hektolitrami.

Krążą opowieści, że dzieci otulone w nasze niezwykłe pieluszki mają kolorowe i bardzo przyjemne sny. Podejrzewamy, że ma to związek ze wzorami, które czarują dla nas wróżki, posypując je gwiezdnym pyłem.

Po prostu mnie kochaj

Maluszki uwielbiają poczucie bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czym dokładnie zostaną otulone - ważne, żeby czuły ciepło i bliskość ukochanych osób. Kocyk, pieluszka, otulacz bambusowy, czy może rożek dla niemowląt? Jesteśmy przekonani o tym, że dla niemowląt nie ma to większego znaczenia - może to być choćby zwykła chusta... Ważne, żeby oprócz tego pięknego, choć "bezdusznego przedmiotu" była obecna również kochająca rodzina - taka, która ma czas przytulić i szepnąć miłe słowo do uszka. Tego Wam serdecznie życzymy, zespół Paisley Poland.

Tekst należy traktować "z przymrużeniem oka". Opisane w nim właściwości produktów i tkanin są wymyślone... Nie ukrywamy jednak, że rodzice i dzieci uwielbiają nasze produkty ;) Dziękujemy za kolejny fantastyczny rok!

We wpisie wykorzystano grafiki z portalu pexels.com.


Paisley Poland

O autorze: Paisley Poland to zespół ludzi, których pasją jest projektowanie i tworzenie akcesoriów dla dzieci i niemowląt. Od 2014 roku ciągle uczymy się czegoś nowego :) W naszej pracy chętnie korzystamy z pomocy specjalistów z dziedziny rehabilitacji i fizjoterapii, wychowania dzieci, laktacji, projektowania wnętrz i wielu innych. Wszystko po to, aby Nasze produkty były jak najzdrowsze i bezpieczne dla dzieci i niemowląt.

Inne wpisy na blogu, które mogą Cię zainteresować :)

Wyprawka dla noworodka: rodzice polecają 5 sprawdzonych produktów

Wyprawka dla noworodka: rodzice polecają 5 sprawdzonych produktów

Opublikowany przez Paisley Poland - dnia 27.08.2017

Szykowanie wyprawki dla noworodka to bardzo emocjonujące przeżycie. Właśnie dlatego, rodzice często podejmują zakup zbędnych gadżetów, zapominając o tych przydatnych. Warto odpowiednio wcześniej zastanowić się nad tym, co będzie potrzebne. Przedstawiamy pięć sprawdzonych prezentów, które na pewno się przydadzą oraz będą służyć maluszkowi i jego rodzicom przed długi czas.

przeczytaj pełen tekst »
5 zasad, które pomogą Ci wybrać kocyk dla niemowląt. Jakie są najlepsze kocyki dla dzieci?

5 zasad, które pomogą Ci wybrać kocyk dla niemowląt

Opublikowany przez Paisley Poland - dnia 27.08.2017

Jakie kocyki dla dzieci wybrać i czym się kierować? Kocyk minky, bawełniany, czy może kocyk bambusowy? Co decyduje o użyteczności i trwałości kocyka dla niemowląt? Mamy ponad 3 lata doświadczenia w produkcji kocyków dla dzieci i chętnie podzielimy się Naszymi przemyśleniami :) 

przeczytaj pełen tekst »
Ekologiczne pieluszki bambusowe - pieluszki dla niemowląt

Ekologiczne pieluszki bambusowe

Opublikowany przez Paisley Poland - dnia 11.04.2017

W świecie fabryk i sztucznego jedzenia, coraz więcej mówi się na temat życia eko. Segregacja śmieci, wybór odpowiednich produktów, czy wymiana auta na rower – zaczynają być coraz bardziej popularne. Chcemy Wam przybliżyć temat bambusowych pieluszek ekologicznych. Posiadają właściwości termoregulacyjne oraz antybakteryjne. To wspaniały produkt dla niemowląt już od pierwszych godzin życia. Pieluszki bambusowe posiadają certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Ich miękkość docenią również mamusie :)

przeczytaj pełen tekst »
PayU - bezpieczne płatności internetowe
Paczki dostarcza firma kurierska DPD